Сесійні поради
Спека надворі. Сесія в розпалі. Здати треба все і швидко. Тому сьогодні назбирані в інтернеті поради щодо організації підготовки до екзаменів. Здебільшого всім відомі, але є чудовим прикладом систематизації (!) і повторити відоме ніколи не завадить. Та й матаналіз/фізику/алгебру/<назва найближчого екзамену> теж
- Тиша і спокій. Година навчання в тиші продуктивніша, ніж три години серед шуму.
- Організація. Якщо ваші документи і матеріали не в порядку, ви витрачаєте набагато більше часу не на вивчення предмета, а на пошук інформації. Скомпонуйте дані, систематизуйте їх.
- Робіть перерви. Навіть якщо у вас залишилося зовсім мало часу, не варто безвилазно сидіти над книгами. Чим більше втомлюється ваше тіло, мозок, пам'ять, сприйняття, очі, тим менше і менше ви запам'ятовуєте. Зовсім недовгі перерви - по п'ять-десять хвилин, суттєво допоможуть у засвоєнні.
- Графік. Кожному студенту знайома стара як світ проблема - те, що можна було вчити протягом місяця, вивчається в ніч перед іспитом. Спробуйте раз і назавжди змінити тактику - після отримання списку питань або матеріалу, який вам потрібно засвоїти, розподіліть всю інформацію по невеликих порцій до самого дня іспиту. Таких чином, ви отримуєте завдання вивчити два-чотири абзаци на тиждень, а це вже не так важко. Не забувайте відзначати у графіку зміни і перестановки.
- Розгляньте різні методи. Дещо краще систематизувати таблицями чи графіками (можливо деякі ви вже складали на практичних заняттях), ментальними картами, прийомами мнемотехніки
- Повторення. Намагайтеся не відкладати все на останній термін, вивчати потроху хоча б кожен день.
- Записуйте. У більшості людей відмінно розвинена м'язова і зорова пам'ять. Саме тому іноді написання шпаргалок допомагає не те щоб списати з них, а просто краще запам'ятати матеріал, той, що ви пишете. Переробка матеріалу, аналіз та запис - це активний метод вивчення, на відміну від пасивного заучування. Єдина умова: пишіть усвідомлено, вдумливо, скорочуйте і переказуйте своїми словами - тільки так ви зможете запам'ятати записане.
- Будьте реалістами. Оцінюйте обсяг матеріалу і свої можливості правильно. Якщо у вас залишилося кілька годин, не варто хапатися за всі питання відразу. Виберіть найбільш незнайомий для вас матеріал, або навпаки, вивчіть всі ввідні статті.
Всім успішної сесії!